Kanada Yüksekokulları

Kanada Yüksekokulları

 Mayıs 1966 yılında kurulmuş olan Centennial Ontario’nun ilk yüksek okulu olma özelliği taşıyor ve bu sene 50 inci  yıldönümünü kutluyor. Ontario’nun çeşitli bölgelerine dağılmış beş kampüsünde ve sekiz farklı fakültesinde hizmet veren  okul hem lokal hem de uluslararası öğrencilere çok farklı eğitim programları sunuyor.

  Okulun Ashtonbee kampüsünde ulaştırma, ileri Teknoloji ve toplum ve sağlık çalışmaları programları sunulurken    Eglinton kampüsünde İngiliz dil eğitim programı veriliyor. Morningside kampüsünde toplum ve sağlık programları,        mühendislik teknolojileri ve uygulamalı bilim programları bulunuyor. Centennial yüksek okulu kurumsal iletişim ve halkla  ilişkiler programlarını Pickering yerleşkesinde verirken Progres kampüsünde ise işletme, turizm, kültür ve bazı          mühendislik teknolojisi, uygulamalı bilimlerve toplum ve sağlık programları öğrencilerini bekliyor. Story Arts kampüsüise  daha çok iletişim, medya ve tasarım programlarında okuyacak öğrencileri bekliyor.

 Daha çok bilgi için okulun sitesini ziyaret edin  http://www.centennialcollege.ca/

 Centennial Kolejinde okumak için bizi arayın.

 

 

21.000 kilometrekare bir alana yayılmış yedi kampüsünde 125’ten fazla tam zamanlı eğitim programı sunan Georgian yüksek okulu, orta Ontario bölgesinin en çok aranan bölgelerinde bulunuyor. Barrie, Midland, Muskoka, Orangeville, Orillia, Owen Sound ve South Georgian Bay kampüsleri bulundukları ilçelerin akademik, sosyal ve kültürel aktivitelerin merkezi olmuş durumda.

En son teknolojiye göre inşa edilmiş laboratuvarları, üstün atletik ve fitnes programları ve ekipmanları olan okul yurt, gıda, kütüphane ve sağlık hizmetleri gibi birçok hizmeti öğrencilerine sunuyor.  

Daha çok bilgi için okulun sitesini ziyaret edin http://www.georgiancollege.ca/

Georgian Kolejinde okumak için bizi arayın.

 

 

Durham College öğrencilerine Oshawa ve Whitby kampüslerindeki akademik bölümlerinde 140’dan fazla tam zamanlı eğitim programı sunuyor. Tam zamanlı eğitim programlarının dışında okulda 1.500 kurs ve 50 sertifka programı da bulunuyor. Lokal ve uluslararası öğrenciler okulun lisansüstü eğitimlerine de kabul ediliyorlar.

Endüstriyel tecrübe sahibi uzman fakülteleri ve ileri eğitim kaynaklarına sahip bir okul olan Durham kolejinin ana hedefi mezun öğrencilerinin iyi birer iş sahibi olmasıdır.

Daha çok bilgi için okulun sitesini ziyaret edin http://www.durhamcollege.ca/

Durham Kolejinde okumak için bizi arayın.

 

1967 yılında kurulan ve bugün Kanada Ontario eyaletinin en önemli yüksek okullarından birisi olan Sheridan kolejinde her sene 22.000 tam zamanlı ve 18.000 yarı zamanlı öğrenci öğrenim görmektedir. Sheridan kolejinin Oakville, Brampton ve Mississauga olmak üzere üç kampüsü vardır.

Sheridan kolejinde beş fakültede 120’den fazla öğrenim programı vardır. Bu programların 25 tanesi lisans programlarıdır. Okulda animasyon, sanat ve tasarım fakültesi, Pilon iş fakültesi, bilim ve teknoloji fakültesi, sağlık ve toplum hizmetleri fakültesi ve sosyal bilimler fakültesi dışında bir de 200’den fazla yarı zamanlı program ve kursların verildiği profesyonel eğitim fakültesi de hizmet vermektedir.

Daha fazla bilgi için okulun sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.sheridancollege.ca 

Sheridan kolejinde okumak için bizi arayın.

 

Kanada Ontario eyaletinde Toronto ve Hamilton şehirlerinde yerleşik Mohawk koleji bir sanat ve teknoloji devlet yüksekokuludur. 16.500’den fazla öğrenci ve çırağın öğrenim gördüğü okul sağlık, teknoloji, ve el zanaatlarında lider bir eğitim kurumudur. Kolejde bir ve iki yıllık Ontario kolej diploma programlarının yanı sıra üç yıllık lisans programları ve bir yıllık lisansüstü programlar da bulunmaktadır. Kolejin McMaster Üniversitesi ile ortak programları da bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için okulun sitesini ziyaret edin. https://www.mohawkcollege.ca/

Mohawk kolejinde okumak için bizi arayın.