Hakkımızda

Academy Canada, Kanada’da göçmenlik statüsü kazanmak isteyen kişilere göçmenlik hususlarında güvenilir danışmanlık hizmeti sağlayan yetkili bir danışmanlık şirketidir. İstanbul ve Toronto'daki ofislerimiz ile dünyanın pek çok ülkesinden göçmen adaylarının Kanada planlarını başarıyla gerçekleştirmesinde rol oynamaktan ötürü gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Farklı bir ülkede yeni bir hayata başlamanın heyecan verici olduğu kadar bazı zorlukları da olduğu malumdur. İşte bu yüzden amacımız sunduğumuz hizmetlerle bu olası zorlukların üzerinizdeki yükünü hafifleterek pürüzsüz bir başvuru süreci geçirmenizi ve nihayetinde Kanada’da göçmenlik statüsü kazanmanızı sağlamaktır.

Academy Canada’nın göçmenlik başvurusu sürecinde size taahhütleri şunlardır:

 • Elde etmek istediğiniz uzun ve kısa vadeli göçmenlik hedeflerinizi ayrıntılandırmak,
 • Niteliklerinizi değerlendirerek göçmenlik statüsü kazanmanızı sağlayacak en uygun yolu belirlemek,
 • Göçmenlik başvurunuzu olumlu sonuca götürecek dosya hazırlığını sizinle beraber oluşturmak,
 • Başvuru dosyanızı işleme aldırdıktan sonra düzenli olarak dosyanızın durumu hakkında sizi bilgilendirmek,
 • Kanada göçmenlik makamları (IRCC, CBSA, IRB, HRSDC, Eyalet ve bölgesel hükümetler, Kanada dışındaki tüm Kanada konsolosluğu ve elçilikler) nezdinde yasal temsilciniz olarak görev yapmak,
 • Mülakat talep edilmesi halinde sizi mülakata hazırlamak,
 • Göçmenlik vizeniz verildiğinde sizi Kanada’ya giriş prosedürü hakkında bilgilendirmek,
 • Kanada’daki hayata entegrasyonunuzu kolaylaştıracak önemli bilgileri vermek (eğitim denkliği, mesleki sertifikasyon, giriş yapıldıktan sonra alıınması gereken evraklar ve kimlikler vb. konularda),
 • Kanada'da kolej ve üniversite gibi eğitim kurumlarında okumak isteyen öğrencilere arzu ve istekleri doğrultusunda Kanada'da okul bulmak, gerekli yazışmalar sonrasında okuldan kabul alma ve vize başvurusuna kadar tüm işlemleri yürütmek,
 • Göçmenlik ve okuma izni başvuruları dışında Kanada'ya ziyaret ya da geçici işçi olarak gitmek isteyenlerin Kanada vize başvurularını yapmak,
 • Kanada vatandaşı ya da göçmenlerin eş sponsorluğu başvurularını oluşturmak,
 • Şirketimizin ATIO'dan (Ontario Mütercim ve Tercümanlar Odası) ruhsatı olması dolayısıyla Kanada makamlarına iletmek istediğiniz tüm evrakların Türkiye'den noter onaylı tercüme gerektirmeden ATIO onayıyla yapılması.

Kanada ile ilgilenen kişi ve/veya kurumların durumları incelenecek ve başvuru yapmaya uygun olanların dosyaları kabul edilecektir. Uzun zaman ve maddi kayıpların önlemek için başvuruları değerlendirmek ve sadece kabul edilme şansı yüksek olan dosyalarla ilgileneceğimizi bildirmek durumundayız. Dosyanızın olumlu sonuçlanabilmesi için yapmanız gereken ön hazırlıklar varsa bunların tamamını açıkça önceden size bildireceğiz.

Karşılık imzalanacak iş sözleşmesi uyarınca üstleneceğimiz hizmetleri eksiksiz yerine getirmek firmamızın en büyük taahhüdüdür.

Academy-Canada özel hayatın gizliliğine saygı gösteren bir firmadır. Başvuru süreci boyunca kendiniz ve/veya aileniz adına bize verilen tüm kişisel bilgiler sizin yazılı ya da sözlü rızanız alınmadıkça asla üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.