Danışmanımız

 

 1999 yılında göç ettiğim ABD’de bir dil okulunda kısa bir İngilizce eğitimi gördüktensonra 2000 yılındaKanada’ya yerleştim.

 2002 yılında Toronto City Adult Learning Center, CALC’da aldığım 2 yıllık eğitim sonunda ikinci bir lise   diploması aldım. 2002    yılında Centennial College’da Sosyal Hizmetler Memuru programı okudum.   2005’de MCIS (Multilingual Community Interpreter  Services) adlı bir kurumda tercümanlık eğitimi aldım.   Daha sonra 2008 yılında Humber College’daki Göçmenlik Danışmanı  Diploma programını bitirdim.

 2005-2009 arası Toronto’da Göçmenlik ve İltica Kurulu (IRB), Toronto Ceza ve Trafik Mahkemeleri,         Toronto Polisi, gözaltı  merkezleri, ceza evleri, çeşitli hastaneler ve sosyal hizmetler ofisleri gibi  resmi       kurumlarda  yetkili tercüman olarak çalıştım.

 2005’den beri Ontario Mütercim Tercümanlar Odası, ATIO’nun (Association of Translators and                 Interpreters of  Ontario) üyesi olup İngilizce-Türkçe sertifikalı yetkili tercümanıyım. Tüm Kanada makamlarınca tanınan yetkili tercümanlık sıfatım sayesinde tüm yazılı çevrilerinizi ATIO onaylı tercüman olarak yapabilirim.

Kanada’da yıllarca göçmenlik avukatlarının yanında çalıştım. Her türlü tercüme hizmetlerinin yanı sıra göçmenlik, sponsorluk ve iltica davalarında Toronto bölgesinde çeşitli avukatlarla birlikte çalıştım.

Humber College’da ‘Göçmenlik Danışmanı Diploma’ programını başarıyla bitirdikten sonra 2008 yılında o dönemin meslek odası sıfatında bulunan Kanada Göçmenlik Danışmanları Odası’nın, CSIC (Canadian Society of Immigration Consultants) meslek sınavında başarılı olup Yetkili Göçmenlik Danışmanı sıfatını kazandım. Yetkili Kanada göçmenlik danışmanı olarak hizmet vermeye başladım.

Kanada Göçmenlik Bakanı Jason Kenney bir yıllık bir araştırma ve inceleme sonunda C-35 Yasası’nı (Bill C-35) çıkarmış ve bu yasanın getirdiği yeniliklerden biri de CSIC’in meslek odası statüsünün iptal edilmesi olmuştu.

Uzun bir seçim süresi sonunda Kanada Göçmenlik Danışmanları Düzenleyici Kurulu, ICCRC (Immigration Consultants of Canada Regulatory Council) 2011 yılında yeni meslek odası olarak seçildi. 

2011 Ağustos ayı itibariyle ICCRC üyesi oldum. Halihazırda Yetkili Kanada Göçmenlik Uzmanı (Regulated Canadian Immigration Consultant – RCIC) olarak hizmetlerime devam ediyorum. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimi görüyorum.  

Londra'da IELTS uzman eğitici eğitimini aldıktan sonra son üç yıldır IELTS sınavı uzmanı olarak da dersler veriyorum. Ayrıca Kanada'da okumak isteyen öğrencilere de her türlü destek vermeye devam ediyorum. 

Murat Kandemir

Yetkili Kanada Göçmenlik Danışmanı (RCIC)
Yetkili Tercüman (ATIO)
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
IELTS Eğitmeni