IELTS DERSLERİ

IELTS Hazırlık Dersleri

IELTS sınav The British Council (BC), University of Cambridge Local Examinations Syndicate (UCLES) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilmiş ve İngilizce yeterlilik düzeyini saptamaya yönelik bir sınavdır.

Sınav; listening (dinleme), reading (okuma), writing (yazma) ve speaking (konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Speaking bölümü, bire bir mülakat şeklinde yapılmaktadır. TOEFL gibi IELTS dışındaki pek çok sınav bilgisayar tabanlıdır.

IELTS’nin Akademik ya da Genel Eğitim olmak üzere iki çeşit sınavı vardır. Dinleme ve konuşma her iki çeşidinde aynı olmakla birlikte okuma ve yazma bölümleri Akademik ya da Genel Eğitim olmasına göre değişir.

IELTS her seviyedeki İngilizce dil becerilerinizi ölçmek için tasarlanmıştır. Her bölüm 1-9 arasında tam veya buçuklu olarak (6.0-6.5 gibi) puanlandırılır. Tüm puanlar eşit ağırlıklı olarak dikkate alınır ve Overall Band Score olarak hesaplanır; yani 4 bölümün toplamının 4'e bölümü overall score olarak size bildirilir. IELTS sınavı sonucunda kalma veya geçme gibi bir bildirim yapılmaz. IELTS, her seviyedeki İngilizce dil becerilerinizi ölçmek için tasarlanmıştır.

Kanada göçmenliğinde IELTS Genel Eğitim sınav sonucu kullanılırken Kanada’da yüksek okul ya da üniversite eğitimi görmek için Akademik sınav sonucu kullanılır.

IELTS sınavına hazırlanmak için adayların upper-intermadiate veya üstü düzeyde genel İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekir.

Akademi-Kanada’da seviyenize ve ihtiyacınıza göre IELTS dersleri birebir olarak verilir. IELTS seviye tespit için bizi arayın.