British Columbia Eyaleti Asgari Ücret Artışı: Hedef Minimum 15 Dolar Saat Ücreti

Kanada’nın British Columbia eyaleti işçilere ödenecek minimum saat ücretini 15 dolara çıkarma hedefinde adım adım ilerliyor.

Devamını Oku

Kanada Ekspres Giriş 9 Ağustos Çekilişi Yapıldı

Kanada göçmenlik ekspres giriş sisteminde 9 Ağustos’ta yapılan çekilişte 2,991 kişiye göçmenlik davetiyesi (ITA) gönderildi. Minimum kabul puanı (CRS) 433 olarak belirlendi.

Devamını Oku

Kanada Göçmenliğinde Mesleğin NOC Kodunu Doğru Bulmak

Kanada göçmenlik ekspres giriş sistemine kayıt yaptıran adaylar mesleklerini ve mesleklerinin Kanada’daki NOC (ulusal meslek sınıflandırması) kodunu belirtmek durumundalar. Kanada ulusal meslek sınıflandırmasında tüm meslekler, mesleklerin görev ve sorumlulukları ve o meslek erbabından istenen eğitim şartları bilgileri yer alıyor.

Devamını Oku

Kanada Ekspres Giriş 2 Ağustos Çekilişi Yapıldı

Kanada göçmenlik ekspres giriş sisteminde 2 Ağustos 2017’de yapılan çekilişte 3264 kişiye göçmenlik davetiyesi (ITA) gönderildi. Bu çekilişte göçmen olarak seçilmek için gerekli minimum aday puanı (CRS) 441 olarak belirlendi.

Devamını Oku

Kanada Vatandaşlık Rehberi Yenileniyor

Kanada vatandaşlık sınavına hazırlık rehberinin yeni taslak versiyonu rehberde yeni değişikliklerin olduğunu gösteriyor. Yeni rehber vatandaşlığın sorumluluklarını iki kategoriye ayırıyor.

Devamını Oku

Ontario’dan Göçmenlik Dolandırıcılığı Uyarısı

Ontario hükümeti Ontario göçmenlik aday programı (OINP) başvurusu yapacak göçmen adaylarını OINP tarafından gönderildiği iddia edilen bazı e-postalarla ilgili olarak uyardı.

Devamını Oku

Finansal Okuryazarlık Dersi Ontario’da Müfredata Ekleniyor

Eğitim Bakanı Mitzie Hunter tarafından yapılan açıklamaya göre finansal okuryazarlık bilgisi dersi 2018 yılı Ekim sonuna kadar mecburi olacak.

Devamını Oku

Amerikalı Ailenin Kanada Göçmenlik Başvurusu Kızlarının Sağlık Durumu Yüzünden Reddedildi

2013’ten beri Kanada’da yaşayan Amerikalı ailenin Kanada göçmenlik başvurusu 600 bin Kanada dolarından fazla yatırım yapmasına rağmen altı yaşlarındaki kızlarının sağlık durumu gerekçe gösterilerek reddedildi. (Resim: CBC News Manitoba)

Devamını Oku

Kanada Geçici İşçi Programında (TFW) İş Eşleştirme Hizmeti Devrede

28 Ağustos’tan itibaren geçici işçi programından (TFWP) Kanada’ya işçi getirmek isteyen Kanadalı işverenlerin kullanacağı yeni bir adım devreye giriyor. Yeni derecelendirme sistemi Kanada federal istihdam bürosunda (Job Bank) kayıtlı iş arayanları, iş ilanlarını ve işverenleri bir araya getirecek.

Devamını Oku

Kanada Eyaletleri Göçmenlik Aday Programlarında Son Durum

Kanada Eyaletleri Göçmenlik Aday Programlarında Son Durum

Devamını Oku

Kanadalı İşverenler ve İşçiler için Global Yüksek Kalifiye İşçi Programı

Küresel yüksek nitelikli işçi kategorisi (Global Talent Stream) artık yürürlükte ve Kanada teknoloji alanında faaliyet gösteren işverenler bu yeni sistemin nasıl kullanacaklarını henüz öğreniyorlar.

Devamını Oku

2017’nin İkinci Çeyreğinde Kanada Ekspres Giriş Sayılarında Rekor

2017 yılı istatistiksel olarak en büyük Kanada ekspres giriş göçmenlik sistemi rakamlarına şahit olsa da 2017’nin ikinci çeyreği Kanada göçmeni olarak seçilenlere en çok davetiye (ITA) gönderildiği dönem olarak göze çarptı. Bu artışla birlikte 2017 yılı aynı zamanda minimum kabul puanının (CRS) en düştüğü yıl oldu.

Devamını Oku

Basında Biz

Basında Biz

Devamını Oku

Referanslarımız

Referasnlarımız

Devamını Oku

Kanada Vatandaşlık Rehberi Yenileniyor

Kanada vatandaşlık sınavına hazırlık rehberinin yeni taslak versiyonu rehberde yeni değişikliklerin olduğunu gösteriyor. Yeni rehber vatandaşlığın sorumluluklarını iki kategoriye ayırıyor: Zorunlu ve gönüllü olanlar. Zorunlu sorumluluklara vergi ödemek, nüfus sayımına katılmak, yasalara saygılı olmak ve çağrıldığında jüri hizmetini görmek gibi maddeler dahil edilirken isteğe bağlı sorumluluklarda ise resmi çiftdilliliği anlamak ve siyasi süreçlere dahil olmak yer alıyo. (Photo IRCC).

Devamını Oku

Kanada’nın Ekspres Giriş Sistemi İki Yaşında

1 Ocak 2017 itibariyle Kanada Ekspres Giriş (Express Entry) sistemi ikinci yaşına girdi. 2015 yılında uygulamaya konulması sonrasında 2016 yılında büyük değişiklikler yapılan sistem 2017’de de güncellenecek. Bu değişikliklerin Federal Nitelikli İşgören Programı (FSWP), Kanada Tecrübe Sınıfı (CEC) ve Eyalet Aday Programları (PNP) altında başvuracak adayların yararına olacağı kesin.

Devamını Oku

Daha Fazla Göçmen Alan Kanada Atlantik Eyaletleri Göçmenleri Elinde Tutamıyor

Atlantik Kanada’ya gelen göçmen sayısı artış gösteriyorken gelenlerin çoğu beş yıl içinde eyaletten ayrılıyorlar.

Devamını Oku

Kanada Göçmenlik Başvurularında Kararları Bilgisayar Verecek

Öngörüsel analitik (predictive analytics) teknolojisinin Kanada göçmenlik bakanlığı tarafından incelendiği ortaya çıktı. Bugün resmi görevlilerin yapmakla sorumlu olduğu “başvuruların değerlendirilmesi” işini yapabilecek bu teknoloji uygulamaya konursa Kanada göçmenlik başvurularında karar verme süreçlerinde devrim yaşanacak.

Devamını Oku

Kanada’nın Göçmenlik Bakanı Değişti

Eski Somalili mülteci Ahmed Hussen Kanada’nın göçmenlikten sorumlu bakanı oldu. Daha önce Ottawa Güney bölgenin milletvekili Dalton McGuinty’ye seçim kampanyasında hizmet eden ülkenin ilk Somalili bakanının siyasette tecrübesi çok. (Photo Errol Mcgihon/ Postmedia)

Devamını Oku

Kanada Göçmenlik Statüsü Kaybedenlerin Sayısında Artış

Kanada göçmenliğinde ülkede ikamet mecburiyeti şartını ihlal eden 1400 yeni göçmen statüsünü (PR status) kaybetti ve haklarında ülkeden gönderilme işlemi başlatıldı.

Devamını Oku

Kanada Ekspres Giriş Göçmenlik Sisteminde Dil Yeterliği İspatı

Kanada göçmenlik sistemi (ekspres giriş) başvurularında adaylar İngilizce ve/veya Fransızca dillerinden puan alabilmek için göçmenlik bakanlığında kabul edilen dil sınavlarına (IELTS, CELPIP ve TEF) girmeleri ve sınav sonuç belgelerindeki puanları sisteme girmeleri gerekiyor. Adaylara dil sınavlarındada okuma, anlama, yazma ve konuşma becerileri için ayrı ayrı puan veriliyor ve aday her modülden aldğı puanı sisteme giriyor.

Devamını Oku

NAFTA Nereye Doğru Gidiyor?

ABD’nin yeni başkanı Trump konuşulmaya devam ediyor. Başkanlığa gelir gelmez Obama sağlık yasasını kısıtlayan kararnameye imza atan Trump söylem ve hareketleriyle dünya gündeminde. (Photo: Shannon Stapleton/Reuters)

Devamını Oku

30 Ocak 2017 Pazartesi Kanada’nın Kapıları ABD’ye Kabul Edilmeyen Göçmenlere Açık

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump göçmenlere yönelik aldığı kararlarla tartışılmaya devam ederken Kanada’dan yeni bir adım geldi. (Fotoğraf Brian Snyder Reuters)

Devamını Oku

Yabancı Öğrenciler Kanada için Nitelikli Göçmen Kaynağı

Kanada’nın nitelikli ve eğitim almış ve işgücünü dolduracak göçmenleri ülkede tutmanın yolu onlara vatandaşlık vermek olarak görünüyor. (Fotoğraf NYTIMES)

Devamını Oku

Kanada ve Terörün Ayak Sesleri

Terör ve Kanada kelimelerini yanyana ilk defa görebilirsiniz belki. Fakat olmaz denilen oldu ve Kanada’da bir terör saldırısına şahit oldu. Foto: Ryan Remiorz/The Canadian Press.

Devamını Oku

Kanada Vatandaşlık Yemin Metnine “Yerli” Ayarı

Kanada Vatandaşlık Yemin Metnine “Yerli” Ayarı

Devamını Oku

Kanada’da Okuyan Çocuklu Yabancı Öğrenciler

Her sene binlerce yabancı öğrenci Kanada’ya okumaya geliyorlar. Bugün size Kanada’ya çocuklarıyla okumaya gelen yabancı öğrencilerden bahsetmek istiyorum. Çoluk çocuk Kanada’ya okumaya giden öğrencilerden. Foto: Gerry Kahrmann/PNG.

Devamını Oku

Kanada Atlantik Göçmenlik Pilot Programı

Kanada göçmenlik bakanlığı tarafından Mart 2017 yılında yürürlüğe sokulması öngörülen Kanada Atlantik Göçmenlik Pilot Programı New Brunswick, Newfoundland and Labrador, Nova Scotia ve Prince Edward Island eyaletlerinde yaşamaya isteyen nitelikli göçmenler ve uluslararası mezun öğrencileri kabul edecektir

Devamını Oku

Kanada Ekspres Giriş Göçmenlik Kabul Puanları 450’ye Düştü

2016 yılı oldukça hareketli geçti. Kanada ekspres giriş (Express Entry) sistemi havuzunda bulunan 33.782 kişi göçmen olarak kabul edildi. Her ay iki defa düzenli olarak yapılan çekilişlerde kabul edilen puan 460-538 pan arasında gitti geldi.

Devamını Oku

Kanadalıların Kanada Dışında Doğan Çocukları Kanadalı mıdır?

Bu platformda elimizden geldiği kadar Kanada göçmenlik, mülteciler ve vatandaşlık hakkında bilgi vermeye çalışıyoruz. Turist ya da öğrenci olarak gitmenin dışında Kanada’ya göçmen olmak hem maddi hem de manevi çaba gerektiriyor. Bu çabayı gösterip göçmen olanlar belli bir süre sonra vatandaş oluyorlar. Bazıları Kanada’da yaşamaya devam ederken bazıları da geri dönüyorlar.

Devamını Oku

Kanada’dan Türk Mültecilere Özel Risk Ölçümü Başvurusu Hakkı

15 Şubat 2017 tarihi itibariyle Kanada’da bulunan ve siyasi sığınma başvurusu yapmış Türkler Göçmenlik ve Mülteci Kurulundan (IRB) son kararı almalarının ardından son bir PRRA (Gönderme Öncesi Risk Ölçümü) başvurusu yapabilecekler. Ayrıca Kanada göçmenlik bakanlığının kararıyle PRRA başvurusu yapıp 16 Şubat 2016 ile 15 Şubat 2017 tarihleri arası negatif cevap alan mülteciler de tekrar PRRA başvurusu yapmaya hak kazandılar.

Devamını Oku

Kanada-ABD Güvenli Üçüncü Ülke Anlaşması Tartışılıyor

ABD’deki son seçimler sonrası gittikçe artan aşırı muhafazakarlık ve bunun akabinde Trump ile başlayan yabancı düşmanlığı ve İslamafobi insanları Kanada sınırına giderek siyasi sığınma başvurusu yapmaya itiyor.

Devamını Oku

Ontario Eyaleti Göçmen Aday Programı Tekrar Açıldı

Dokuz aylık bir bekleme süresi sonunda Ontario Göçmenlik Aday Programı OINP (Ontario Immigrant Nominee Program) 21 Şubat itibariyle aşağıdaki kategorilerde online başvuruları kabul etmeye başlayacak.

Devamını Oku

İniş Devam Ediyor: Kanada Ekspres Giriş Göçmenlik Kabul Puanı 441

22 Şubat 2017’de 441 ve üstü puanı olan 3611 kişi Kanada göçmenlik davetiyesi (ITA) aldı. Bu puan şu ana kadar ki en düşük kabul edilen minimum göçmen aday puanı oldu.

Devamını Oku

Ontario Mezunları İçin Ontario Eyaleti Göçmen Aday Porgramı

Daha önce 25 Şubat 2017 tarihinde Ontario Eyaleti Göçmen Aday Programı’nın (OINP) dokuz ay sonra tekrar açıldığını duyurmuş ve OINP’in özellikle Ontario Ekspres Giriş İnsans Sermayesi Önceliği Kategorisi (OINP-HCP) klasmanı hakkında konuşmuştuk.

Devamını Oku

Kanada’ya Giriş ve Vize Sahiplerinin Hakları

Kanada-ABD sınırında düzensiz göçmen geçişlerinin çoğaldığı şu sıralarda her iki ülke sınır geçişleri esnasında sıkı güvenlik protokollerini uygulanıyor.

Devamını Oku

Kanada Ekspres Giriş Sistem Puanı 434’e Geriledi

Kanada Göçmenlik Bakanlığı (IRCC) Ekspres Giriş (Express Entry) sisteminde göçmen kabul puan seviyesini 434’e kadar düşürdü. Bakanlık 1 Mart 2017’de göçmen havuzunda bulunan ve 434 ve üstü puanı olan 3.884 kişiye göçmenlik davetiyesi (ITA) gönderdi.

Devamını Oku

Kanada Vatandaşı Kadın ABD’ye Alınmadı

Kanada’da doğmuş Montrealli Kanada vatandaşı bir kadın ABD’ye alınmadı ve giriş yapabilmesi için vize başvurusunda bulunması istendi.

Devamını Oku

Kanada Göçmenlik Kartının Türkçesi Turkuaz Kart

Göç veren Türkiye artık gerilerde kaldı. Türkiye şimdilerde göç alan, göç veren aynı zamanda transit olan bir ülke haline geldi.

Devamını Oku

ABD Askıya Alırken Kanada Yüksek Kalifiye Çalışma İzinlerini Daha Hızlı Verecek

ABD sınır girişlerinin hem siyasi hem bürokratik sebeplerle daha sıkı tutulduğu bu günlerde Kanada federal hükümeti Kanada’ya gelmek isteyen yüksek nitelikli işgörenlere özel çalışma izni kategorisini hayata geçiriyor.

Devamını Oku

Kanada Parlamentosu İslamafobi Karşıtı Yasa Tasarısını Kabul Etti

Bağlayıcı olmayan yasa tasarısı Kanada’da İslamafobi ve dini ayrımcılığı kınıyor ve bir komite kurulmasını talep ediyor.

Devamını Oku

24 Mart 2017 Çekilişinde 3749 Kişi Kanada’ya Göçmen Olarak Seçildi

Sonuncu Kanada ekspres giriş (express entry) göçmenlik çekilişi 24 Mart’ta yapıldı ve havuzda seçilen 3.749 kişiye göçmenlik davetiyesi (ITA) gönderildi. Puan seviyesinin (CRS) 441 olarak belirlendiği çekiliş Mart ayının son çekilişi oldu.

Devamını Oku

Kanada’dan Türk Mültecilere Tanınan PRRA Hakkı Sona Erdi

Kanada’nın 22 Mart 2017 tarihinde aldığı karara göre 15 Şubat 2017 ve sonrasında davasını kaybeden Türk mülteciler PRRA başvurusu yapabilmek için bir sene beklemek zorunda kalacak.

Devamını Oku

Alınan Ret Kararı Kanada Federal Mahkemesine Götürmek

Kanada’ya yaptığınız herhangi bir göçmenlik başvurusu çeşitli sebeplerle reddedilebilir. Reddeden memur reddettiği kişiyi başvuru yaptığı göçmenlik kategorisinin şartlarını taşımadığı gerekçesiyle reddetmek durumundadır. Aksi takdirde bu ret hatalıdır.

Devamını Oku

Kanada’da Mülteci Sayısı Artarken Federal Hukuk Yardım Fonunda Kesinti Yapılıyor

Kanada’ya yapılan siyasi sığınma başvurularında müthiş bir artış yaşanıyor. 2016 yılında 23.895 kişi Kanada’ya iltica etti. 2013 yılında iltica edenlerin sayısı 10.370’di.

Devamını Oku

Kanada Ekspres Giriş Sistemine Güncelleme

Kanada’da bulunan kardeşler için ek puan geliyor, Fransızca için alınacak puan artıyor ve artık Job Bank kaydı gönüllü oluyor.

Devamını Oku

Kanada Göçmenlik Kabul Puanında Düşüş Devam Ediyor

Kanada’ya kabul edilecek göçmenlerden istenen minimum kabul puanı (CRS) 431’e kadar düştü. Bu seviye şimdiye kadar ki en düşük CRS seviyesi olarak tarihe geçti. Geçen hafta 5 Nisan’da yapılan çekilişte havuzda bulunan 431 ve üzeri puanı olan 3.763 kişi Kanada’ya göçmen olarak kabul edildi.

Devamını Oku

Kanada’dan Yabancı Göçmen Doktorların Taksi Sürmelerini Bitirecek Plan

Trudeau hükümeti Kanada’ya gelen göçmenlerin mesleklerinin dışında çalışmalarının önüne geçecek planı yürürlüğe koyuyor. (Fotoğraf Jenny Uechi)

Devamını Oku

Kanada Göçmenlik Kabul Puanı 423

Kanada’ya kabul edilecek göçmenlerden istenen minimum kabul puanı (CRS) 423’ü gördü. Bu bir rekor çünkü bu seviye şimdiye kadar ki en düşük CRS seviyesi olarak tarihe geçti. 12 Nisan 2017’de yapılan çekilişte 423 ve üzeri puanı olan 3,923 kişi Kanada’ya göçmen olarak seçildi.

Devamını Oku

Korumacılığa Dönüş: Amerikalı İşe Al Amerikan Malı Kullan

Trump Amerika’sının mottosu Trump’ın son çıkardığı başkanlık kararnamesinin de adı oldu: İşe Amerikalı Al, Amerikan Malı Kullan (Buy American Hire American). (Fotoğraf: Reuters Kevin Lamarque).

Devamını Oku

Kanada Göçmenlik Puanlarında Düşüş Devam Ediyor: 415

Kanada göçmenlik kabul puanlarında düşüş tüm hızla devam ediyor. 19 Nisan 2017 tarihinde yapılan çekilişte 415 ve üzeri puanı olan 3.665 kişi Kanada’ya göçmen olarak kabul edildi. (Fotoğraf: Rick Madonik/Toronto Star)

Devamını Oku

Trump’ın H-1B Programını Hedef Alması Kanada’nın İşine Yarayacak

Geçen yazımızda ABD başkanı Donald Trump’ın H-1B yabancı işçi vize programını gözden geçirme kararını incelemiştik. H-1B vize programı Amerikalı şirketler tarafından özellikle bilim, mühendislik ve bilgi tenkolojisi alanlarında çalışacak yabancı işçileri getirmek için kullanılıyor. (Fotoğraf Kiichiro Sato/Associated Press)

Devamını Oku

Kanada Hükümeti Aile Sponsorluğundaki Geçici Oturum Şartını Kaldırıyor

Uzmanlara göre 2 yıllık gözetim politikası eşleri aile içi şiddete maruz bırakıyor.

Devamını Oku

Kanada Aile Büyükleri Sponsorluk Programı Loto Sonuçları Açıklandı

Anne-baba ya da diğer aile büyüklerini Kanada’ya getirmek isteyen 95 bin kişi belki de Kanada’nın ilk göçmenlik lotosuna başvurmuş oldu.

Devamını Oku

Brezilya, Romanya ve Bulgaristan Vatandaşları eTA ile Kanada'ya Gidebilecekler

Kanada göçmenlik bakanlığı 28 Nisan 2017’de yaptığı bir duyuruda bazı ülke vatandaşlarına uyguladığı vize rejimindeki değişiklikleri kamuoyuyla paylaştı.

Devamını Oku

Kanada’da 2017’nin En İyi Meslekleri

Robotların işgücü piyasasını tamamen işgal edeceği günlerin daha da yakınlaştığı dünyamızda meslek kariyeri açısından teknoloji sektörlerinde çalışmayı hedeflemek iyi bir strateji olabilir.

Devamını Oku

Kanada’dan İsimsiz Başvuruyla İşe Alma Uygulaması

Kanada hükümeti meslek becerisi olan kişileri işe alımlarda çeşitliliği ve toplumsal katılımı daha da arttırmak üzere yeni bir uygulamaya geçiyor.

Devamını Oku

Kanada Vatandaşlığı Kolay Geri Alınamayacak

Kanada’nın liberal federal hükümetinin önceki muhafazakar parti tarafından Vatandaşlık Kanunu’nda yapılan değişiklikleri geri alma kararından daha önce bahsetmiştik. (Foto: Mark Blinch/Canadian Press).

Devamını Oku

Kanada Göçmenlik Kabul Puanı Tekrar 415

Kanada göçmenlik kabul puanı (CRS) tekrar 415 oldu.

Devamını Oku

Kanada Ekspres Giriş Göçmenlik Sistemi 2016 Raporu

2016 yılında Kanada’ya ekspres giriş göçmenlik sistemi ile kabul edilenlerin çoğunluğunun aday puanı (CRS) 450’nin altında. Hatta bazı göçmenlerin çekirdek CRS puanlarının 350 civarında olduğu bile görülüyor. Temel CRS puanına Kanada’dan yapılan iş teklifi, eyalet aday nominasyonu ya da Kanada’da alınan eğitimler dahil değil.

Devamını Oku

Kanada Göçmenliğinde Çocuk Yaşı 22'ye Yükseltildi

Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bakanlığı (IRCC) göçmenlik başvurusuna eklenecek çocuk yaşını 22 olarak teyit etti. 24 Ekim 2017’den başlamak üzere göçmenlik başvurusu yapan adaylar evli olmayan ve 21 ve altında bulunun tüm çocukları başvurulara ekleyebilecek.

Devamını Oku

Kanada Eyaletleri Göçmenlik Başvuruları Kabul Ediyor

Kanada eyaletleri kendi göçmenlik sistemlerini Kanada federal ekspres giriş (express entry) göçmenlik sistemine ayarlı hale getirdi. Kanada’nın popüler eyaletleri kendi eyalet aday programları (PNP) vasıtasıyla yeni göçmen kabul etmeye devam ediyor. Eyaletler aday olarak gösterdikleri göçmenlere eyalet aday sertifikası (nomination certificate) gönderiyor ve bu belge adaya ek 600 puan kazandırıyor.

Devamını Oku

Kanada’nın Ontario Eyaleti’nden Göçmen Alımları Başladı

Kanada eyaletleri kendi göçmenlik sistemlerini Kanada federal ekspres giriş (express entry) göçmenlik sistemine ayarlı hale getirdi. Kanada’nın popüler eyaletleri kendi eyalet aday programları (PNP) vasıtasıyla yeni göçmen kabul etmeye devam ediyor. Eyaletler aday olarak gösterdikleri göçmenlere eyalet aday sertifikası (nomination certificate) gönderiyor ve bu belge adaya ek 600 puan kazandırıyor.

Devamını Oku

Kanada’nın Prince Edward Island Eyaleti Size Göz Kırpıyor

Kanada’nın Kuzey Atlantik eyaletlerinden olan Prince Edward Islan (PEI) önümüzdeki beş sene içinde daha fazla yeni göçmen almayı istiyor.

Devamını Oku

Brexit ve Trump Kanada Üniversitelerine Yaradı

Kanada’nın üniversiteleri önceki yıllarar göre daha fazla yabancı öğrenci başvuruları alıyor. Bunda ABD ve Birleşik Krallık’ın siyaseti çok etkili.

Devamını Oku

Kanada Göçmenlik Kabul Puanı 413

Kanada göçmenlik kabul puanı (CRS) 413’e kadar düştü.